Kamera ve Güvelik sistemleri

 

 

Teknosarf; evinizin, iş yerinizin ihtiyacı olan kamera ve güvenlik sistemlerini mekâna uygun çözümlerle projelendirerek kurulumunu yapar. Kameralı güvenlik sistemleri, hırsız alarm sistemleri, yangın alarm sistemleri, ürün güvenlik sistemleri hizmet verdiğimiz konuların ana başlıklarıdır.


Piyasada çok çeşitli kalitelerde, farklı amaçlara hizmet eden, farklı fiyatlara pek çok kamera ve güvenlik sistemi bulunmaktadır. Ancak önemli olan, güvenlik sistemine ihtiyaç duyulan mekândaki sorunun çözümlenmesi, ihtiyaca uygun sistemin en uygun fiyata kurulmasıdır. Teknosarf, güvenlik sistemi kurmak istediğiniz mekâna en uygun çözümü en iyi fiyatlara sunar, sistemin kablolamasını ve kurulumunu yapar, çalışır vaziyette size teslim eder. Gerektiğinde servis hizmeti de verilmektedir.


Bir mekânda ihtiyaç duyulan güvenlik sistemiyle ilgili araştırma yapıldıktan sonra proje hazırlanır. Teknosarf, ihtiyaç duyulan kamera ve güvenlik sistemiyle ilgili projeyi hazırlarken ihtiyaca en uygun ürünleri yine en uygun fiyatlarla önermektedir. Müşteri, önerilen ürünler içinden seçimini yapabilmektedir. Teknosarf'ın projelendirmesi ve kurulumunu yaptığı güvenlik sistemleri:


Kameralı Güvenlik Sistemleri

Mekân girişlerinde, iç mekânlarda, kapıları izlemek amacıyla tavan ve köşelerde, dış mekânlarda, AVM'lerde, büyük mağazaların giriş ve çıkışlarında kullanılabilecek, gece ve gündüz canlı kayıt yapabilen, yapılan kaydın izlenebildiği sistemlerdir. CCTV sistemleri olarak da anılan bu sistemler için kullanılan ürünler çok çeşitlidir. Etrafı izleyen alıcı kameralar, alıcıdan alınan sinyalleri görüntüye dönüştürüp kaydeden DVR kartlar ve kaydedilen güvenlik görüntülerinin izlenebildiği DVR monitörler. Bunun yanında, direkt bilgisayara bağlanan basit ve ucuz sistemler de mevcuttur. Görüntü alan kameralar; gece ya da gündüz görüşüne sahip, farklı çözünürlükte modelleri bulunan, 24 saat ya da kullandığınız süre boyunca çalışabilen aletlerdir. Gece görüşü olmayan bir kamera gece çekilen görüntüyü kötü gösterebilir. Özellikle gece çekimleri için kullanılacak kameraların çözünürlüğü yüksek, gece görüşüne sahip olması önerilir. Kameraların birkaç farklı noktayı dönerek izleyenleri, tek bir noktayı sabit halde izleyenleri, zoom yapabilen modelleri bulunmaktadır.


Hırsız Alarm Sistemleri

Özellikle evler ve iş yerleri için kullanılan hırsız alarm sistemleri; hareket, ısı, duman, cam kırılması ya da kapının açılması gibi durumları algılayan dedektörler ve alarm panelinden oluşur. Hırsız alarm sistemlerinin caydırıcı özelliği bulunmaktadır. Alarm çaldığında sistemin kurulu olduğu mekânın sahibi telefonla aranarak bilgilendirilir, eğer mekân sahibi orada değilse hemen polise haber verilerek hızlı bir şekilde duruma müdahale edilmesi sağlanır. Hırsız alarm sistemlerini kurduktan sonra bilgisayarınıza ya da mobil telefonunuza bağlayabilir, mekânı bulunduğunuz yerden izleyebilirsiniz. Ya da belirli bir aylık ödemeyle alarm çaldığında siz o mekânda değilseniz polisin hızlıca alarmın çaldığı yere ulaşması sağlanarak ev ve işyeriniz hırsızlıktan korunur.


Yangın Alarm Sistemleri

Yangın alarm sistemleri de hırsız alarm sistemlerinin kullandığı dedektörleri kullanır. Burada da duman ve gaz algılayıcılar devrededir. Yangın alarmı çaldığında mekân sahibi telefonla aranır ve ardından itfaiyeye haber verilir.


Ürün Güvenlik Sistemleri

Büyük mağazalar ve süpermarketlerde kullanılan ürün güvenlik sistemleri, mağaza içindeki ürünleri hırsızlığa ve bozulmalara karşı korumayı amaçlamaktadır.

Kablolu Ürün Güvenlik Sistemleri: Özellikle elektronik ürünlerin bir kabloyla bulunduğu yere bağlı olduğu sistemlerdir. Ürünü elinize alıp inceleyebilirsiniz ama yerinden söküp çıkartamazsınız.

Ürün Alarm Etiketleri: Üzerinde alarm etiketi bulunan bir ürün, kapıdaki alarm anteninden geçerken alarm çalar. Ürünü satın aldığınızda ise bu etiket kasa elemanı tarafından sökülür.

Ürün Üzerine Takılan Güvenlik Çivileri: Plastik ve metal ürün güvenlik çivileri özellikle tekstil mağazalarında kullanılır. Kasada çıkartılmayan çiviler, kapı çıkışında öterek hırsızlığa engel olur.

Ürün Koruma Kutuları: Özellikle küçük elektronik eşyaları korumak, film ve müzik DVD'lerinin açılmasını önlemek amacıyla zincir mağazalarda ve büyük marketlerde kullanılır. Kutu açılmadığından içindeki ürün hırsızlığa ve bozulmalara karşı korunmuş olur. Kutu ancak kasada açılabilmektedir.